Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Ustroniu są poszukiwane przez turystów przez cały rok, ponieważ tę położoną w dolinie Wisły miejscowość natura obdarzyła wyjątkową urodą i klimatem. Ustroń wyróżnia się bardzo malowniczą lokalizacją, a jednocześnie bardzo dogodnym dojazdem od strony Katowic.

Położony jest między dwoma górami – Czantorią Wielka oraz Równicą, co daje duże możliwości aktywnego spędzania czasu na górskich szlakach oraz trasach narciarskich.

W pobliżu jest kilka innych miejscowości turystycznych, do których można wpaść, będąc na dłuższym wypoczynku w Ustroniu. Są to przede wszystkim Wisła, a także Szczyrk, Bielsko-Biała, Brenna, Istebna. Ustroń łączy w sobie wszystkie walory miejscowości rekreacyjno-turystycznej oraz uzdrowiska. Posiada piękne widoki, wiele szlaków górskich, doskonałą bazę noclegową oraz gastronomiczną, a także ciekawe atrakcje dla gości w każdym wieku.

Baza noclegowa jest bogata i urozmaicona, dlatego nie ma tutaj problemu ze znalezieniem luksusowego hotelu SPA ani tańszego pensjonatu na każdą kieszeń. Najwięcej jest właśnie średniej wielkości pensjonatów i domów wczasowych, dostosowanych do potrzeb przeciętnego gościa. Ustroń słynie także ze swoich walorów uzdrowiskowych, a charakterystyczne sanatoria położone w dzielnicy Zawodzie tworzą piękny widok.

Ustroń to miejscowość bardzo dobrze przygotowana na przyjazd gości. Zapewnia im liczne atrakcje o każdej porze roku. Zimą oczywiście są to głównie sporty zimowe – klasyczne narciarstwo, narciarstwo biegowe, snowboarding.

Do Ustronia chętnie przyjeżdżają miłośnicy zbierania grzybów, a także pieszych i rowerowych wypraw po górach.

Na dwóch największych górach – Czantorii i Równicy znajdują się tory saneczkowe i inne atrakcje, na przykład parki linowe. Na Czantorię prowadzi kolejka linowa czynna cały rok, zimą zapewniająca dojazd narciarzom na stok.

Dzięki takim atrakcjom Ustroń jest bardzo chętnie wybieranym miejscem na weekendowy wypad lub dłuższy urlop czy też pobyt w sanatorium.