Nowoczesna stomatologia

Ozdobą pięknego uśmiechu są zdrowe białe zęby. Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na promienny uśmiech ze względu na różnego rodzaju niedoskonałości.

Współczesna stomatologia dzięki postępowi technologicznemu rozwija się w bardzo szybkim tempie, dając coraz większe możliwości leczenia trudnych przypadków chorób zębów i jamy ustnej, a także poprawy naszego samopoczucia. Zęby można wyprostować, wybielić, odtworzyć brakujące uzębienie, ozdobić je kamieniami szlachetnymi. Nowoczesne urządzenia, narzędzia i materiały stomatologiczne pozwalają wykonać skomplikowane zabiegi na najwyższym poziomie.

Zabiegi dentystyczne są bardzo drogie, ale inwestycja w piękny uśmiech naprawdę się opłaca. Pomaga on nam w codziennym życiu, będąc naszą wizytówką. Zadbane zęby i szczery uśmiech wzbudza zaufanie naszych rozmówców.

Stomatologia jako ważny dział medycyny wspierana jest przez chirurgię stomatologiczną i szczękowo-twarzową, a więc leczenie operacyjne, a także ortodoncję – leczenie wad zgryzu. Stomatologia współpracuje z profesjonalnymi pracowniami zajmującymi się protetyką dentystyczną, wykonującymi najbardziej skomplikowane uzupełnienia protetyczne.

Laboratorium protetyczne wykonuje protezy, implanty, korony, które dają możliwość gruntownej poprawy stanu naszego uzębienia. Najnowocześniejszą metodą jest wszczepienie wykonanego z tytanu implantu zęba. Implant jest niezwykle trwały i bezpieczny, wrasta w kość szczęki, powodując trwałe zespolenie z naszym organizmem. Warunkiem dopuszczenia tej metody są zdrowe kości, brak osteoporozy. Prawidłowe wrośnięcie i zagojenie implantu może trwać nawet 3 miesiące. Dopiero po tym czasie można go uzupełnić o sztuczną koronę zęba. Efekt jest bardzo satysfakcjonujący.

Pracownia protetyczna jest w stanie dopasować kształt oraz odcień zęba do reszty uzębienia pacjenta. Metoda implantacji jest niezwykle popularna w przypadku utraty pojedynczego zęba na skutek urazu, szczególnie jeśli znajduje się on z przodu. Odtworzony ząb wygląda bardzo naturalnie i nikt nie zauważy, że jest sztuczny. Implanty są także doskonałą alternatywą dla tradycyjnych protez. Niestety niewielu z nas może sobie pozwolić na taki luksus. Koszty są bowiem nieporównywalne.

Zdrowe i zadbane zęby zapewniają nam komfort życia i satysfakcję z atrakcyjnego wyglądu. Warto skorzystać z możliwości dzisiejszej stomatologii i będącej na jej usługach protetyki dentystycznej.