Remont łazienki

łazienkaO tym, że remont łazienki to poważne przedsięwzięcie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Trzeba dokładnie rozplanować układ wszystkich elementów wyposażenia pomieszczenia, takich jak WC, umywalka, kabina prysznicowa lub wanna, pralka, meble, lustra i niezbędne akcesoria, półki itp. Jest to szczególnie ważna kwestia, jeśli łazienka jest niewielkich rozmiarów – wtedy od dobrego rozmieszczenia wszystkich elementów zależy funkcjonalizm całego pomieszczenia, które ma nam przecież służyć przez wiele lat.

W następnej kolejności podstawowy wybór dotyczy stylu i kolorystyki, w jakim ma być wykończona i urządzona łazienka. Tutaj także warto wziąć pod uwagę wielkość oraz kształt pomieszczenia, stosując się do prostej zasady, że w małych pomieszczeniach lepszy efekt dają jaśniejsze i mniejsze płytki.

Co do samych płytek – to ich wybór w sklepach budowlanych oraz w internecie jest ogromny, a mimo to coraz częściej korzystamy z usług cięcia i rektyfikowania płytek, które to zabiegi pozwalają nam uzyskać płytkę w dowolnym wzorze i wymiarze – dopasowanym do konkretnego wnętrza. Tnąc płytki na dowolne elementy, możemy pokusić się o fantazyjne kształty, niespotykane nigdzie indziej. Z kolei proces rektyfikacji pozwala idealnie zrównać krawędzie płytek i położyć je z minimalną fugą, co jest obecnie bardzo modne, daje efekt wyrafinowania i elegancji. Wszelkiego typu usługi związane z obróbką płytek ceramicznych, a więc fazowanie, przycinanie pod kątem, wycinanie mozaiki czy cokołów, czy wspomniana już rektyfikacja umożliwiają nam stworzenie łazienki, o jakiej marzymy – zgodnej z naszymi indywidualnymi oczekiwaniami gustami. Jest to idealne rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy nie lubią powielać oklepanych pomysłów i trendów łazienkowych.

Usługi cięcia i obróbki płytek dotyczą wszystkich płytek ceramicznych, nie tylko glazury, ale także gresu, który jest bardzo twardym materiałem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik cięcia udaje się wykonać precyzyjne i dokładne cięcia z gładką krawędzią.