Katowice dla biznesu – powierzchnie biurowe

Katowice należą do największych polskich miast, są również głównym ośrodkiem gospodarczym Górnego Śląska. Kiedyś miasto kojarzyło się głównie z górnictwem i ciężkim przemysłem, jednak w związku z zamknięciem większości kopalń i hut współcześnie gospodarka miasta opiera się w dużej mierze na usługach. Miasto pozyskało fundusze z Unii Europejskiej na programy wspierające rozwój mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw, a także na infrastrukturę zaplecza turystycznego i około turystycznego.

Aktualna sytuacja

Dzięki temu powstały nowe biura w Katowicach, które przyciągają wielu poważnych inwestorów. Ze względu na stałe wyludnianie, tworzone są programy, które mają skusić znaczną część osób do zamieszkania i prowadzenia działalności właśnie w tym miejscu. Chętnie widziane są wszelkie pomysły, które choć trochę poprawią sytuację demograficzną tego, dużego i pięknego miasta. Warto zaznaczyć, że Katowice nie są silnie zadłużone i ich sytuacja gospodarcza jest dość stabilna.

Każdy, kto na Śląsku szuka miejsca, w którym rozpocznie działalność, powinien rozpatrzyć to miasto, jako wyjątkowo atrakcyjne dla przedsiębiorców. Swoje siedziby ma tu wiele znaczących firm, związanych niemal z każdą gałęzią gospodarki. W dobie internetu w swoim zasięgu będziemy mieli cały kraj, a niskie koszty utrzymania i wsparcie miasta w prowadzonej działalności mogą być początkiem ogromnego sukcesu.

Oferta biur w Katowicach jest bardzo bogata i różnorodna. W mieście jest wiele nowoczesnych biurowców, całych kompleksów biurowych, dopasowanych do potrzeb i wymagań współczesnego biznesu. Działają tu parki przemysłowe i technologiczne, jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której firmy mogą liczyć na ulgi podatkowe i inne udogodnienia.

Katowice przeszły w ostatnich latach ogromną metamorfozę. Z miasta typowo przemysłowego stały się miastem kultury i biznesu, w którym odbywają się międzynarodowe imprezy, konferencje, targi, czego przykładem jest m.in. szczyt klimatyczny ONZ w grudniu 2018 roku (COP24).